Reklama
prabhupada.jpg
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Filosofija Acintya pariṇāma-vāda – transformacijos teorija

pariṇāma-vāda – transformacijos teorija

Vartotojo vertinimas: / 1
BlogiausiasGeriausias 

Gaudīya vaiṣṇavizmo mokymas yra pariṇāma vādos – mokymo apie transformaciją - dalis. Egzistuoja dviejų rūšių pariṇāma-vāda:

1.      brahma-pariṇāma vāda (mokymas apie Brahmano transformaciją) ir

2.      śakti-pariṇāma vāda (mokymas apie energijos transformaciją).

Brahma-pariṇāma-vāda

Tie, kurie tiki brahma-pariṇāma-vāda (Brahmano transformacija), sako, kad acintya (nesuvokiamas) ir nirviśeṣa (beformis) Brahmanas transformuojasi į gyvas būtybes ir į negyvą materialų pasaulį. Savo įsitikinimą jie grindžia Chāndogya Upaniṣad (6.2.1): ekam evādvitīyam: „Prieš apsireiškiant šiai visatai, egzistavo tik Absoliuti Tiesa, nedualistinė tattva, kuri egzistuoja iš tiesų.“

Pagal šią Vedinę mantrą, Brahmanas yra vienas ir vienintelis vastu[1], kurį mes turime pripažinti. Ši teorija taip pat vadinama ne-dualizmu, arba advaita-vāda. Nors čia naudojamas žodis pariṇāma (progresyvi transformacija), bet tikrasis aprašomas procesas yra vikāra (destrukcija ar deformacija). Tai yra transformuodamas Save Brahmanas sugriauna savo amžiną nedualią prigimtį.

Śakti-pariṇāma-vāda

Kalbantys apie energijos transformaciją (śakti-pariṇāma-vāda), nepripažįsta jokių Brahmano transformacijų. Jie sako, kad transformuojasi nesuvokiama śakti, Brahmano galia.

Brahmano energijos jīva-śakti dalis transformuojasi į individualias dvasines sielas, o māyā-śakti dalis transformuojasi į materialų pasaulį. Pagal šią teoriją, pariṇāma (transformacija) yra reali, tačiau ji nepaliečia Brahmano.

 



[1] Vastu reiškia realiai egzistuojantį objektą.

Atnaujinta (Trečiadienis, 21 Gegužė 2008 13:38)

 
Kalendorius