Reklama
WebBanner.JPG
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Naujienos

Visiškai paniręs į Kṛṣṇos sąmonę žmogus būtinai eis į dvasinę karalystę, nes jis visiškai atsideda dvasinei veiklai, kurioje ir aukojimo procesas absoliutus, ir tai, kas aukojama, yra tokios pat dvasinės prigimties.

(Bhagavad Gīta 4.24)

Naujienos

Paskutinės naujienos Krišnos sąmonės judėjime.

Sveikinimas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečio proga

Vartotojo vertinimas: / 6
BlogiausiasGeriausias 

 

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente, gerbiamieji Vyriausybės ir Seimo Vadovai bei nariai.

 

Lietuvos Krišnos sąmonės bendrija Jus ir visus Lietuvos žmones sveikina minint mūsų valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų. Ši simboliška data kiekvienam Lietuvos žmogui primena apie padėtus laisvės ir nepriklausomybės pamatus, kurie išsaugojo mūsų gimtąją kalbą, raštą, nevaržomą minties, tikėjimo, sąžinės laisvę bei kitas teises, suteikė Tautai suverenitetą. Ši proga kviečia pasidžiaugti tautos gyvybingumu, ištverme, Dievo globa, taurių asmenybių šviesa, pasiaukojimu, didvyriškumu.

 

Dvidešimto amžiaus pradžios Lietuvos atgimimo istorija ir po jos sekęs sunkus, pilnas išbandymų šimtmetis parodo, kokie esame trapūs ir kartu – stiprūs, kai remiamės tikėjimu ir amžinomis vertybėmis. Dabarties lyderiai dažnai lyginami su praeities herojais, vertinamos jų moralinės savybės, lyderystė, ateities vizija. Vediniame šventraštyje „Bhagavad-gita“ Viešpats Krišna karvedžiui Ardžunai mini tokias lyderio savybes kaip drąsa, galia, ryžtas, sumanumas, gebėjimas neatsitraukti sunkią akimirką, dosnumas ir sumanus vadovavimas. Tai – savybės, kurių paprastai tikimasi iš valstybės vadovų. Prieš 100 metų Lietuvos valstybės vedliams šių savybių netrūko.

 

Krišnos sąmonės judėjimas aktyviai kovojo prieš sąžinės ir žodžio laisvės suvaržymus sovietinės okupacijos laikotarpiu. Kaip ir kiti tikintieji, judėjimo nariai betarpiškai patyrė sovietinių represinių struktūrų persekiojimus: tardymus, kratas, šalinimus iš aukštųjų mokyklų ir darboviečių, nuolatinį spaudimą etc., todėl nuoširdžiai vertina iškovotą tautos nepriklausomybę ir laisvę.

 

Taip pat mes džiaugiamės savo kukliu indėliu šioje nepriklausomybės siekimo ir išsilaisvinimo kovoje: skatinome žmones būti ir išlikti savimi, nebijoti reikšti savo nuomonę, laisvai išpažinti savo tikėjimą, prisidėjome ugdant moralines, dorovines visuomenės narių savybes, puoselėjant dvasingumą, skatinant ir ugdant žmogiškumą, padėjome skurstantiems, morališkai palūžusiems ar žalingų įpročių vergais tapusiems mūsų visuomenės nariams. Pajutę Sąjūdžio dvelksmą, rėmėme jį, stovėjome susikibę rankomis Baltijos kelyje, budėjome prie LR Seimo artėjant Sausio 13-ajai.

 

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejus – tai proga, kviečianti naujai iškelti svarbiausius valstybės raidos klausimus, galimybes ir pasirinkti teisingus, sėkmingus ir ilgalaikius sprendimus. Suvokdami Jūsų, kaip lyderių, atsakingų už visos tautos, kiekvieno jos nario sąmoningumo augimą, vaidmenį, kviečiame niekada neužmiršti savo atsakomybės, vengti trumparegiškų ar populistinių sprendimų, ugdyti garbingą, teisingą ir tautos pasitikėjimą skatinantį valstybinį mąstymą.

 

Mums Lietuva – Tėvynė, todėl taip pat norime prisidėti prie bendražmogiškų moralinių vertybių saugojimo, pilietinės ir dvasinės šalies pažangos. Norime kartu su visais Lietuvos žmonėmis kurti unikalią bei įvairiaspalvę šalies kultūrą, prisidėti prie žmonių geranoriškumo, atjautos, tolerantiškumo, tautos moralės ir dorovės ugdymo.

 

Dėkojame už Jūsų darbą Lietuvai, jos žmonėms.

 

 

Lietuvos Krišnos sąmonės bendrijos vardu,

Dainius Vaičiūnas

 

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 15 Vasaris 2018 13:30)

 

Paremkite Prabhupados knygų platinimą

Vartotojo vertinimas: / 1
BlogiausiasGeriausias 

Brangūs bhaktai ir Jų draugai,

Šrilos Prabhupados knygų platinimo maratono proga, visus nuoširdžiai kviečiame aktyviai prisijungti skleidžiant Krišnos sąmonės mokslą žmonėms.

Bendromis pastangomis patenkinkime Šri Krišną bei Šrilą Prabhupadą, kurie akcentuoja pamokslavimo svarbą, kaip vieną iš svarbiausių aspektų. Tai labai palankus metas duoti ir gauti malonę, kuri užliejusi visų širdis padės pasiekti svarbiausią ir aukščiausią tikslą.

Prisidėti galime įvairiais būdais:

Patys platinti, dovanoti knygas (tai nuostabios dovanos bet kuriai progai, įskaitant ir Kalėdų dovanas).

Išpirkti knygas, arba padengti dalį knygų spausdinimo kaštų, jog platintojams būtų lengviau jas platinti arba jog bhaktai už patrauklią kainą galėtų įsigyti, jog padovanoti draugams, etc.

Paremti knygų platintojus maistu, kuru, etc.

Norėdami perduoti aukas arba kitaip prisidėti prie knygų platinimo, prašome kreiptis į Bh. Egidijų (El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai )

Taip pat galite pervesti savo aukas i šventyklos sąskaitą mokėjimo paskirtyje nurodydami "knygų platinimui":

Gavėjas:
Vilniaus m. Krišnos sąmonės religinė bendruomenė.

Sąskaitos:
Swedbank banke LT177300010118511925
SEB banke LT107044060001303307

Taip pat paaukojimus galima padaryti per Paypal (Šventyklos knygų platinimo fondui):
http://gauranga.lt/parama

Atnaujinta (Pirmadienis, 10 Gruodis 2018 15:47)

 

Vytauto Bložės atminimui

2016 m. gruodžio 31 d. anksti ryte kūną paliko vienas iš ryškiausių Lietuvos poetų, Nacionalinės premijos laureatas Vytautas Bložė. Apie jo gyvenimą ir nuopelnus jau rašė delfi.lt. Jį prisiminė geru žodžiu ir balarama.lt. Žemiau pateikiame vieno iš vaišnavų atsiminimus apie šią didžią sielą:

Bendraudamas su Vytautu Blože, paskutinius jo 10 gyvenimo metų niekada nejaučiau, kad jis senas žmogus..., tik išoriškai mačiau seną kūną. Visad kupinas vidinio entuziazmo, šviesumo ir gilumo paieškose jis vis rašė ir kūrė. Susitikdavau su šia ypatinga asmenybe, kai jis persikėlė gyventi į Kauną. Susitikę daug kalbėdavome praktiškai visomis temomis nuo kasdienės buities iki aukščiausių rytietiškos filosofijos kanonų. Jis plačiai mastė ir bendravo su įvairių konfesijų nariais, kas ir atsispindėjo jo eilėse. Kartais net pagalvodavau – keistuolis, ir ką jis čia kuria? Po to pasirodydavo jo knygutės, kurių gaudavau iš jo dovanų. Paskaitęs suprasdavau, kad taip išreikšti mintį gali tik poetas su didžiuliu vidiniu pasauliu, laisvu nuo socialinių, religinių, politinių stereotipų ar įvardijimų. Ir tokiais drąsiais jie buvo abu su Nijole. Su Nijole Miliauskaite asmeniškai nesu bendravęs, iškilo toks vaizdinys, kai apie ją girdėjau iš Vytauto ir susipažinau su jos kūryba. Jie rašė ir apie Krišną, ir Budhą. Vytautas ypač mėgo Šri Čaitanją Mahaprabhu, dar pamenu, kaip telefonu kalbėjomės apie Tą Auksinį Avatarą... Mano manymu, Vytauto ir Nijolės įnašas į šių laikų lietuvių literatūrą (ir ne tik) vienas ryškiausių. Jie be perdėto sentimentalumo ar fanatiškumo dar labiau suartino Rytus ir Lietuvą, iškėlė, palaikė bendrojo visuotinai universalaus dvasingumo idėją.

Vytautas Bložė tuo pat metu buvo paprastas, visada atsimindavo ir gerais žodžiais minėdavo Irmantą bei kitus vaišnavus. Jau tuo metu, būdamas garbaus amžiaus, daug vaikščiojo pėsčiomis kol galėjo - nueidavo po 5-6 kilometrus, badaudavo ir pasninkaudavo, labai mėgo prasadą (sudvasintą maistą). Sveikatai leidus mielai sutikdavo padeklamuoti savo kūrybą vaišnaviškų švenčių ir renginių metu, į kuriuos aš jį kviesdavau. Be abejonės, labai gaila, kad nebegalėsim daugiau tiesiogiai bendrauti su tokia tauria siela.

Akšaja Krišna das

Vytautas Bložė

Atnaujinta (Pirmadienis, 10 Gruodis 2018 15:49)

 

Flashmobas Vilniaus Akropolyje

Vartotojo vertinimas: / 1
BlogiausiasGeriausias 

Gruodžio 21 d. grupė entuziastų Vilniaus Akropolyje Kalėdinių švenčių proga padarė flashmobą - žaibišką susibėgimą. Štai šio flashmobo vaizdo įrašas

 

Interviu Vilniaus šventykloje

Vartotojo vertinimas: / 10
BlogiausiasGeriausias 

Vilniaus ISKCON šventykloje prieš kelias savaitės lankėsi VU studentė Laura ir darė radio reportažą apie Krišnos sąmonės judėjimą. Savo darbu ji labai maloniai pasidalino su mumis, todėl, kas nori prašome pasiklausyti.

 

INDRADYUMNA SVAMIO VYASA-PUJA DNEPROPETROVSKE 2013m. Gegužės 3-7d.

INDRADYUMNA SVAMIO VYASA-PUJA DNEPROPETROVSKE 2013m. Gegužės 3-7d.

Kviečiame visus norinčius prisijungti prie organizuojamos grupės vykti į JŠ Indradyumnos Svamio Vyasą-pują Dnepropetrovske. Išvykimas iš Kauno planuojamas gegužės 1d. Grįžimas – gegužės 8d. Kuro išlaidos kelionei Kaunas-Dnepropetrovskas-Kaunas apie 1200-1400lt. Taigi kelionės kaina priklauso nuo norinčiųjų važiuoti skaičiaus. Lauksime entuziastų registracijos telefonu arba e-paštu.

Kontaktinis asmuo: Bhtn. Arina +370 69946614

FESTIVALIO PROGRAMA:

Gegužės 3d. Atvykimas. Prasadas šventykloje nuo 9.30 iki 15.30 + vakarinė programa.
Gegužės 4d. Šri Čaitanja Mahaprabhu ir Jo palydovai.
Gegužės 5d. Prisiminimai apie Šrila Prabhupadą. Iniciacijos.
Gegužės 6d. Gurudevo Vyasa-puja. Maha Kirtanas. Šventinis Prasadas.
Gegužės 7d. Rytinė programa. Prasadas nuo 10.00 iki 15.00. Išvykimas.

 

Lietuvos Padajatra 2013

Vartotojo vertinimas: / 1
BlogiausiasGeriausias 

Kviečiame visus dalyvauti 2013 metų kasmetinėje Padajatroje - keliaujančiame sankirtanos festivalyje. Apačioje yra skelbimas, kuriame sužinosite daugiau detalių.

Atnaujinta (Trečiadienis, 10 Balandis 2013 20:26)

 

Maha mayos universiteto specialus kursas

Vartotojo vertinimas: / 2
BlogiausiasGeriausias 

 

 

 

Maha mayos universitetos specialus kursas

13 efektyvių būdų padėti sau jaustis prislėgtu:

1.Gyvenk praeities klaidomis ir nuopuoliais. Tai efektyviausia, kai koncentruojiesi ties dalykais, kurių jau nebegali pakeisti.

2.Turėk kuo nerealesnius lūkesčius tiek sau, tiek kitiems. Tikėkis tobulumo dabar! Tokiu būdu tau garantuota nesėkmė.

3.Nuolat lygink save su kitais. Norėdamas išgauti kuo daugiau naudos iš šios veiklos lygink savo blogiausias savybes su kitų geriausiomis.

4.Venk bet kokio domėjimosi naujais dalykais ir atsakomybės. Tai neišmintinga išbandyti kažką naujo ir rizikuoti vardan sėkmės ir pasitenkinimo.

5.Lik negatyvus ir orientuotas tik į problemas. Išnaudok visą savo energiją ir pastangas kritikuodamas ir teisdamas save ir kitus. Visada gali rasti kažką blogo, jei tik stengsies žiūrėti ilgai ir kruopščiai.

6.Leisk, kad kiti žmonės ir aplinkybės tave kontroliuotų. Tokiu būdu tau pavyks nemėgti savęs (koks esi silpnas) ir kitų (jie išnaudoja mane).

7.Perimk ir išgyvenk kitų problemas. Pasistenk patikėti, kad tu esi dėl to kaltas ir tu atsakingas, kad visos problemos būtų išspręstos.

8.Neatleisk sau nieko. Tu nusipelnei būt nelaimingas. Kad tikrai kentėtum, laikyk tai giliai viduje kuo ilgesnį laiką kaip įrodymą, kad esi nieko nevertas.

9.Stenkis izoliuoti save nuo visų ir venk bet kokių kontaktų su tais, kuriems tu rūpi. Būk atsargus ir atsisakyk bet kokios pagalbos.

10.Daryk bet ką, kad tik patenkintum kitus. Tikėk, kad tavo vertė priklauso nuo to, ar jie priims tave.  Taipogi puiku, jog keisdamas savo įsitikinimus ir vertybes dėl kažkieno tampi dar nelaimingesniu.

11.Tavo asmenybės pagrindinės vertybės yra išorėje. Koncentruokis ties tuo,  kaip tu atrodai, ką tu darai, ką tu turi...

12.Suprask, kad nors Hare Krishna mantros kartojimo procesas yra tobulas, tačiau dėl kažkokių priežasčių tau tai neveikia, taigi tau yra neįmanoma peržengti savo paties apsiribojimų.

13.Pamiršk tarnauti tarno tarnui kiek tik įmanoma dažniau.

 

 

 

Atnaujinta (Pirmadienis, 10 Gruodis 2018 15:50)

 

Gaura Purnima Vilniuje

Ačiū Neriui Pečiūrai.

Atnaujinta (Šeštadienis, 30 Kovas 2013 12:52)

 

Vieną vakarą sode Šrila Prabhupada pažiūrėjo dangų

1972 spalio 7 d., ISKCON Los Angeles

Vieną vakarą sode Šrila Prabhupada pažiūrėjo dangų ir paklausė: 
- Taigi, ar dangus yra Krišnos spalvos?
- ‘Krsnos knygoje’ sakoma, jog Krišna yra tamsiai mėlynas, it lietaus kupinas audros debesis, - atsakė mokinys.
- Dangus yra Krišnos spalvos, - atsakė Prabhupada, - tai šviesa, sklindanti iš spindinčio Krišnos kūno, padaro dangų mėlynu.

Dažnai, pabuvęs sode, Šrila Prabhupada eidavo į savo kambarį ir klausydavosi rytmetinės Šrimad Bhagavatam paskaitos įrašo. Kartais jis paprašydavo manęs pririnkti jazminų žiedų, augančių krūmuose netoliese Prabhupados sodo. Gėlių kvapas būdavo ypatingai stiprus naktimis. Vieną naktį, beuostydamas žalią šakelę su žiedais, jis pasakė:

- Ach, tai yra Krišna.

Aš dažnai  vakarais atnešdavau jazminų į Prabhupados miegamąjį. Jis kartas nuo karto juos pauostydavo masažo metu. Vėliau pernakt juos laikydavo ant savo pagalvės (prie nosies). Sekantį rytą aš rasdavau gėles lygiai toje pačioje vietoje ant pagalvės, kur jos buvo padėtos praeitą naktį. Gėlės būdavo kaip niekada gaivios ir kvapnios, atrodė, jog būtų ką tik nuskintos. Jo Dieviškoji Malonybė visuomet mums rodė, kad Krišna yra kiekvienoje šios materialios kūrinijos dalyje.“

Atnaujinta (Sekmadienis, 10 Vasaris 2013 01:14)

 
More Articles...
Kalendorius