Pakilti aukščiau mokinystės
Iš Šrīlos Prabhupādos paskaitos apie "Šrīmad Bhāgavatam" 1.2.33, skaitytos Vrindavane 1972 11 12.
Kuo daugiau jūs užsiimate atsidavimo tarnyste, tuo labiau jūsų jutimai tampa tyri arba nepadengti. O kai jie yra visiškai nepadengti, be jokių įvardijimų, tada jūs galite tarnauti Kṛṣṇai. Tai yra mokymasis. Vaidhī-bhakti, tai yra mokymasis. Tikroji bhakti, parā-bhakti, tai yra rāgānugā-bhakti. Šią rāgānugā-bhakti mes turime pasiekti praėję vaidhī-bhakti. Materialiame pasaulyje, jei mes nebandome eiti toliau atsidavimo tarnystės kelyje, jei mes tiesiog įsikibome į šastrų reglamentavimo procesą ir nesistengiame eiti toliau... Šastrų procesas taip pat reglamentavimas, jog reikia. Be šastrų proceso, jūs negalėsite pasiekti šio lygio. Bet jei mes laikysimės tik šastrų proceso ir nebandysime pagerinti savo... Šastrų procesas yra kaniṣṭha-adhikāra, žemiausia atsidavimo tarnystės pakopa.
arcāyām eva haraye
pūjāṁ yaḥ śraddhayehate
na tad-bhakteṣu cānyeṣu
sa bhaktaḥ prākṛtaḥ smṛtaḥ
Paprastai žmonės ateina į šią šventyklą, jie labai pasišventę Dievybei. Jie siūlo savo pagarbą, gėles ir kitus dalykus, laikosi taisyklių, vaikšto aplink. Tai graži pradžia, bet reikia pakilti virš jos. Reikia žinoti, kas iš tikrųjų yra bhakta, kas yra... Na tad-bhakteṣu cānyeṣu. Reikia daryti gera kitiems. Tai yra madhyama-adhikārī. Jei aš tapau patenkintas tik šiais reguliuojančiais principais garbinant Dievybę šventykloje ir kasdien laikausi reguliuojančių principą kasdien, bet jei aš neturiu kitos idėjos, tada sa bhaktaḥ prākṛtaḥ smṛtaḥ. Prākṛta reiškia materialiame lygmenyje. Toks bhaktas gali pulti bet kurią akimirką, nes jis yra prākṛta pakopoje. O prākṛta reiškia šią guṇamayī, prakṛti. Ji yra labai stipri.
Taigi bet koks bhaktas gali pulti, jei liks prākṛta-bhakta. Taigi jis turi pakilti virš šito iki madhyama-adhikāros. Taigi čia pasakyta, kad sva-nirmiteṣu nirviṣṭo bhuṅkte bhūteṣu tad-guṇān. Taigi mes iš tikro net nesimėgaujame. Mes mėgaujamės trijų materialios gamtos gunų sąveika. Ir mes galvojame... Tą patį mėgdavo sakyti mano guru Maharadža: tai medaus stiklainio laižymas. Tai nėra tikras medus. Jūs turite atidaryti medaus indą ir laižyti tikrą medų, tada pajusite skonį. Tai dvasinio pažinimo pažanga.
satāṁ prasaṅgān mama vīrya-saṁvido
bhavanti hṛt-karṇa-rasāyanāḥ kathāḥ...
[SB 3.25.25]
Todėl, jei mes nebendraujame su pažangusiais bhaktais, uttama-adhikārī, jei mes tiesiog norime likti žemiausioje atsidavimo tarnystės pakopoje, tada mes nedarome pažangos. Tada mes tiesiog mėgaujamės materialiu lauku [kūnu], nepakildami iki dvasinio lygio.
< Ankstesnis | Sekantis > |
---|
Atnaujinta (Pirmadienis, 04 Spalis 2010 18:26)