Reklama
prabhupada.jpg
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Filosofija Nektaro lašai Śiva ratri

Śiva ratri

Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 

Śrī Śivāṣṭakaṁ

Śrī Caitanyos Mahāprabhu žodžiai Bhuvaneśvare

namo namas te tri-daśeśvarāya
bhutādi nāthāya mṛḍāya nityam
gaṅgā-taraṅgotthita-bāla-candra-
cūḍāya gaurī-nayanotsavāya

sutapta cāmīkara-candra-nīla-
padma-pravālāmbuda-kānti-vastraiḥ
sanṛtya-raṅgeṣṭa-vara-pradāya
kaivalya-nāthāya vṛṣa-dhvajāya

sudhaṁśu-suryāgni-vilocanena
tamo-bhide te jagataḥ śivāya
sahasra-śubhrāṁśu-sahasra-raśmi-
sahasra-sañjit-tvara-tejase ’stu

nāgeśa-ratnojjvala-vigrahāya
śārdūla-carmāṁśuka-divya-tejase
sahasra-patropari saṁsthitāya
varāṅgadā-mukta-bhuja-dvayāya

su-nūpurā-rāñjita-pāda-padma
kṣarat-sudhā-bhṛtya-sukha-pradāya
vicitra-ratnaugha-vibhuṣitāya
premāṇam evādya harau vidhehi

śrī rāma govinda mukunda śaure
śrī kṛṣṇa nārāyaṇa vāsudeva
ity-ādi nāmāmṛta-pāna-matta-
bhṛṅgādhi-pāyākhila-duḥkha-hantre

śrī nāradādyaiḥ satatam sugopya-
jijñāsitā-yāśu vara-pradāya
tebhyo harer bhakti-sukha-pradāya
śivāya sarva-gurave namo namaḥ

śrī gaurī-netrosava-maṅgalāya
tat-prāṇa-nāthāya rasa-pradāya
sadā samutkaṇṭha-govinda-līlā-
gāna-pravīṇāya namo ’stu tubhyam

etat śivasyāṣṭakam adbhutaṁ mahat
śṛṇvan hari-prema labheta śīghram
jñānañ ca vijñānam apurva-vaibhavam
yo bhāva-purṇaḥ paramaṁ samādaram

Aš vėl ir vėl lenkiuosi tau, kuris kontroliuoji trisdešimt pirminių pusdievių; tau, pirminiam visų sukurtų būtybių tėvui; kurio charakteris yra labai maloningas; kurio galva papuošta mėnulio pjautuvu, pakilusiu iš Gangos vandenų; ir kuris esi skaisčiosios deivės Gauri akių festivalis.

Aš lenkiuosi tau, kuris rengiasi drabužiais, primenančiais lydytą auksą, mėnulį, žydruosius lotosus, koralus ir tamsius lietaus debesis; tau, kuris savo žavingu šokiu suteikia labiausiai trokštamus palaiminimus savo bhaktams; kuris esi impersonalistų šeimininkas; ir kurio vėliavoje yra buliaus atvaizdas.

Aš lenkiuosi tau, kuris savo trimis akimis – mėnuliu, saule ir ugnimi – išsklaidai tamsą; tau, kuris sukuri palankumą visoms gyvosioms esybėms visatoje; ir kurio galia lengvai pranoksta tūkstančius mėnulių ir saulių.

Aš lenkiuosi tau, kurio pavidalą skaisčiai apšviečia gyvačių karaliaus Anantos brangakmeniai; tau, kuris apsigaubęs tigro kailiu, skleidi dievišką spindesį; kuris sėdi ant tūkstantlapio lotoso; ir kurio dvi rankos papuoštos žvilgančiomis apyrankėmis.

Aš lenkiuosi tau, kuris suteiki laimę savo tarnams, liedamas ant jų dviejų savo rausvų lotosinių pėdų skystą nektarą, sumaišytą su žavingu tavo kojų varpelių skambesiu. Lenkiuosi tau, kuris pasipuošęs gausiais brangakmeniais. Prašau, suteik man tyrą meilę Viešpačiui Hari.

“O Šri Rama!”, “O Govinda!”, “O Mukunda!”, “O Šauri!”, “O Šri Krišna!”, “O Narajana!”, “O Vasudeva!” Tu esi visų, apsvaigusių tarsi bitės, bhaktų, geriančių šių ir kitų šventų vardų nektarą, karalius; tu sunaikini visą sielvartą.

Aš pagarbiai lenkiuosi tau vėl ir vėl. Šri Narada ir kiti išminčiai amžinai tavęs klausinėja apie slaptingus dalykus; tu greitai jiems suteiki savo palankumą; tu suteiki laimę, patiriamą atliekant hari-bhakti; tu sukuri palankumą ir esi kiekvieno guru.

Aš lenkiuosi tau, kuris esi palankumo šventė deivės Gauri akims; tau, kuris esi jos gyvybės oro valdovas; kuris gali suteikti transcendentinę rasą; ir kuris su didele patirtimi ir didžiuliu ilgesiu per amžius gieda giesmes apie Viešpaties Govindos pramogas.

Kas kupinas meilės jausmų ir su dideliu dėmesiu klausosi šių nuostabių aštuonių maldų Viešpačiui Šivai, tas greitai gali pasiekti šri hari premą, taip pat transcendentines žinias, gilų šių žinių supratimą ir negirdėtas galias.

Bibliografija:
- Murari Gupta. Śrī Śrī Kṛṣṇa Caitanya Caritāmṛtam. Sanskritas su Hindi vertimu. Išleido Haridas Šastri. Vrindavan. 1984
- Murari Gupta. Śrī Caitanya Carita. Sanskritas ir angliškas vertimas Bhaktivedanta Bhagavata Svami. Gaura Vani Press. Platina: Nectar Books, Union City, Georgia. 1998.

Atnaujinta (Pirmadienis, 20 Vasaris 2012 20:48)

 
Kalendorius