Reklama
WebBanner.JPG
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Klausimai ir atsakymai Ar bhakti gali praktikuoti tik dieviškos prigimties žmonės?

Ar bhakti gali praktikuoti tik dieviškos prigimties žmonės?

Vartotojo vertinimas: / 6
BlogiausiasGeriausias 

Klausimas:
Bhagavad-gitos 16-tame skyriuje kalbama apie dieviškos ir demoniškos prigimties žmones. Ar praktikuoti bhakti pajėgus tik dieviškos prigimties žmonės? Ar žmogaus demonišką prigimtį lemia karma ir ar jie gali eiti dvasiniu keliu ir tapti tyrais Krišnos atsidavusiais?

Atsakymas:
16 skyrius aprašo žmones, kurie astrologiškai gimė palankiu metu ir todėl yra linkę į jñāną - pažinimą. Jie siekia mokšos - išsivadavimo. Apie tai kalba pirmieji 16 skyriaus posmai. Demoniškos prigimties žmonėmis vadinami tie, kurie pagal karmą gimė nepalankiu metu ir todėl jie degraduoja arba gimsta žemėje arba įsivelia į dar didesnį materializmą. Kitaip tariant šios dvi prigimtys yra susijusios su žmogaus karma, kuri aprašyta vedose.

Žmogus, norintis praktikuoti jñāną ir taip siekti mokšos - išsivadavimo, privalo prieš tai apsivalyti atlikdamas karma jogą. Jñānai reikalingas širdies tyrumas, kitaip viskas bus tik apsimetinėjimas. Apie tai Krišna Arjunai kalbėjo jau Trečiame skyriuje.

Tačiau toks išankstinis širdies apvalymas nereikalingas norint praktikuoti bhakti. Bhakti nėra priklausoma nei nuo karmos, nei nuo jñānos. Ji nepriklausoma. Vadinasi net demoniškos prigimties žmogus gali stoti į bhakti kelią. Bet stojęs į šį kelią žmogus turės atsisakyti savo demoniškos prigimties. Tačiau jam nereikės daryti kažko ypatingo. Pati bhakti praktika pakeis jo prigimtį iš demoniškos į dievišką. Žinoma, dieviška prigimtis ir gera karma gali būti privalumas žmogui, norinčiam praktikuoti Krišnos sąmonę, bet tai nebus būtina sąlyga. Praktikuojantis jñāną ar jogą žmogus bus ramesnio proto ir asketiškesnis, tai jam padės Krišnos sąmonėje, bet ir be tokio pasiruošimo žmogus gali pasiekti tą patį rezultatą. Gal jam reikės daugiau laiko, susitvarkyti su savo įpročiais, bet laikas nėra pats svarbiausias faktorius. Svarbiau yra tai, kad net didžiausi demonai praktikuodami bhakti gali tapti šventaisiais. Medžiotojas Mrigari, Valmiki Munis, Džagajus ir Madhajus yra tik keletas pavyzdžių.

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 11 Kovas 2010 18:49)

 
Kalendorius