Reklama
WebBanner.JPG
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia DUK Koks jūsų požiūris į moteris?

Koks jūsų požiūris į moteris?

Vartotojo vertinimas: / 4
BlogiausiasGeriausias 

Vakaruose vyrauja požiūris, kad induizme moterys yra žeminamos, laikomos mažiau protingomis būtybėmis, o jų vertė apibūdinama tik paklusimu vyrui. Nors tai galima pastebėti šiuolaikinėje Indijoje, tai nėra Vedų požiūris. Keletas citatų iš "Manu samhitos":

55 Moteris turi būti gerbiama ir šlovinama savo tėvų, vyrų ir brolių bei svainių, kurie trokšta savo pačių gerovės.
56. Kur moteris yra gerbiama, pusdieviai visuomet patenkinti. Tačiau kur jos nėra gerbiamos, jokie šventi ritualai neduoda rezultato.
57. Šeima, kurioje moterys gyvena varge, greitai sunyksta; tačiau šeima, kur jos patenkintos, visuomet klestės.
58. Namai, kuriuose moterys nėra tinkamai gerbiamos, iššaukia prakeikimą ir visiškai sunyksta tarsi sugriauti magijos.

Vedos teigia, kad kiekvieno žmogaus pareiga pirmiausiai rūpintis brahmanais, vaikais, moterimis, senais žmonėmis ir karvėmis. ISKCON'e stengiamasi vadovautis šiais principais, nors praeityje šiuo požiūriu ne kartą daryta klaidų. Vedų teiginiai, kad moterys yra mažiau protingos būtybės, yra kultūrinio pobūdžio. Senovės Indijoje moterys negaudavo bendrojo išsilavinimo, todėl natūraliai buvo mažiau protingos nei vyrai, nes būtent žinios ir sugebėjimas jomis naudotis padaro žmogų protingu. Šiuolaikinėje visuomenėje, kur moterys turi lygias galimybes įgyti išsilavinimą, matome, jog dažnai savo intelektualiniais sugebėjimais jos aplenkia vyrus. ISKCON'as ne išimtis. Čia moterys turi tas pačias galimybes vadovauti, mokyti kitus, atlikti ritualus, gauti dvasinį įšventinimą.

 
Kalendorius