Reklama
WebBanner.JPG
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia DUK Ar ISKCONą pripažįsta Indijos vyriausybė?

Ar ISKCONą pripažįsta Indijos vyriausybė?

Vartotojo vertinimas: / 1
BlogiausiasGeriausias 

1996 m. Indijos viceprezidentas H.D. Deve Gowda pasveikino ISKCON'ą Šrilos Prabhupados šimtmečio proga. Indijoje vaišnavizmo tradicijos iki šiol gyvos. Per visą Indiją stovi tūkstančiai šventyklų Višnu ir Krišnai. Krišna JAnmaštami didžiausia religinė šventė Indijoje. Vien Vrindavanoje, miestelyje, kur prieš 5000 tūkst. metų buvo nužengęs Krišna yra keli tūkstančiai šventyklų. Vrindavanas, Hardvaras, Majapuras, Šri Rangamas, Puris - tai tik keli iš daugelio vaišnavizmo centrų Indijoje. Ratha yatros festivaliai tokie garsūs Indijoje ir pažymintys Krišnos žaidimus prieš daugelį amžių tapo populiarūs ir Vaka ruose. San Francisko meras Ratha Yatros vežimų šventę pavadino miesto švente. Tai didelis ir spalvingas Indijos kultūros renginys, kuris Vakarus pasiekė tik ISKCON dėka.

Indijos prezideentas Dayal Sharma dalyvaudamas ISKCON šventyklos atidaryme Bangalore pasakė kalbą, kurioje pritarė Tarptautinės Krišnos Sąmonės organizacijos kultūrinei ir religinei veiklai, bei aukštai įvertino ISKCON indėlį socialinės apsaugos bei šveitimo srityse. Taip pat jis pabrėžė Gaudijos vaišnavizmo autentiškumą.

1997 m. rugsėjo 6 d. Indijos vyriausybė pripažindama didelį A.C. Bhaktivedanta Svami Prabhupados indėlį kultūrai ir religijai jo 100-ųjų metinių proga išleido pašto ženklą.

1998 m. balanadžio 5 d. Delhyje, Indija buvo atidaryta Indijos šlovės šventykla, kuri priklauso ISKCON'ui. Šventyklos atidaryme dalyvavo visa Indijos vyriausybė, kartu su premjer ministru A.B.Vajpayee. Savo kalboje jis kalbėjo apie Bhagavad Gitos globalizaciją, apie tai, kaip svarbu, jog viso pasaulio žmonės išgirstų Bhagavad Gitos žinią. Jis dėkojo ISKCON'ui už šį darbą. Šventyklos atidaryme dalyvavo taip pat Anglijos konsulas, kuris perskaitė Didžiosios Britanijos premjero Tony Blair sveikinimą šventyklos atidarymo proga. Sveikinimai taip pat buvo perskaityti ir nuo JAV prezidento Bill Clinton. Šventykloje sujungti šiuolaikiškas dizainas ir tradicinė architektūra. Viduje veikia animatronix'as, kur robotai vaizduoja Krišnos ir Arjunos, Prabhupados bei jo mokinių pokalbius. Šios šventyklos atidarymas buvo plačiai nušviestas pasaulio spaudoje.

1998 m. liepos 21 d. Delhio premjer ministras Mr. Verma apsilankė ISKCON'o Begovaja šventykloje Maskvoje. Jis dalyvavo kirtane, pasakė trumpą kalbą, apie tai, kad Maskvoje turi būti didelė vedinė šventykla, ir kad milijonai maskviečių turi kartoti Harė Krišna mantrą. Taip pat jis kalbėjo apie tai, kaip svarbu platinti Bhagavad Gitą Rusijoje. Mr. Verma į Maskvą atvyko asmeniniu Maskvos mero, kuris gali būti sekantis kandidatas į Rusijos prezidento postą, kvietimu. Rugsėjo 23 d. Lužkovas lankysis Delhyje, kur jis turėtų aplankyti ISKCON'o Indijos Šlovės šventyklą. Dabartinė Indijos vyriausybė, vadovaujama A.B.Vajpayee remia ISKCON iniciatyvas, garbės svečiais dalyvauja didesniuose renginiuose.

Atnaujinta (Penktadienis, 04 Gegužė 2007 15:00)

 
Kalendorius