Reklama
prabhupada.jpg
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia

Maha Mantra

Vartotojo vertinimas: / 3
BlogiausiasGeriausias 

Apreikštieji šventraščiai nurodo autoritetingą metodą, kaip dabartinio amžiaus žmonėms išsiugdyti meilę Dievui. Norint ją išsiugdyti, tereikia kartoti šventąjį Dievo vardą, nes transcendentinis šventasis vardas apvalo sielą, pašalindamas visas nešvarybes. Išgryninusi sąmonę, siela suvokia savo prigimtinį būvį, suvokia, kad yra amžinas Dievo tarnas.

Harė Krišna mantrą sudaro Dievo vardai, kuriuos nurodo Vedos:

Harė Krišna, Harė Krišna, Krišna Krišna, Harė Harė
Harė Rāma, Harė Rāma, Rāma Rāma, Harė Harė.

Dievo vardai sutaurina žmogaus būtį ir per tiesioginį patyrimą padeda palengva suvokti tai, kas mus sieja su Aukščiausiuoju Viešpačiu. Ši meditacijos forma neprimeta sąmonei kažkokios dirbtinės būsenos, - Dievo vardų garsai dvasinei sielai yra natūralūs. Dievo vardas mūsų lūpose yra tarytum motinos besišaukiančio vaiko verksmas, nes mums, materialiame pasaulyje pasiklydusioms dvasinėms sieloms, reikalinga tėvų globa ir užtarimas. "Harė" kildinamas iš žodžio "Hara", kuriuo įvardijama transcendentinė Viešpaties energija. "Krišna" tai Viešpaties vardas, žymintis Jo; kaip visų patraukliausiojo, esmę, o vardas "Rāma" reiškia, kad Viešpats yra aukščiausiasis visos būties besimėgaujantis subjektas.

Taigi bhakti yogos metodas yra taurus ir sykiu paprastas. Nektariškas filosofijos mokymas, kuriuo jis grindžiamas, bus naudingas kiekvienam žmogui, nepaisant jo kilmės ir padėties visuomenėje; padės pasiekti savęs pažinimą. Jam svetimi bet kokie sektantiški prietarai. Dievas vienas, Dievas amžinas, taigi ir Dievo sąmonė yra viena ir amžina. Štai kodėl ISKCON‘o nariai ragina viso pasaulio žmones atgaivinti savo dieviškąją sąmonę ir taip pelnyti amžiną, išminties ir palaimos kupiną gyvenimą, kurio netemdytų materialaus pasaulio kančios.

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 12 Balandis 2007 21:03)

 
Kalendorius