Reklama
prabhupada.jpg
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Naujienos Šventinių savaitgalių virtinė

Visiškai paniręs į Kṛṣṇos sąmonę žmogus būtinai eis į dvasinę karalystę, nes jis visiškai atsideda dvasinei veiklai, kurioje ir aukojimo procesas absoliutus, ir tai, kas aukojama, yra tokios pat dvasinės prigimties.

(Bhagavad Gīta 4.24)

Šventinių savaitgalių virtinė

Vartotojo vertinimas: / 1
BlogiausiasGeriausias 

Pirmąjį savaitgalį buvo Baltijos Vasaros festivalio uždarymas, apie ką jau minėjome praėjusiame leidinyje. Paskutinio festivalio vakaro - sadhu sangos sesijos ir kelias valandas trukusio mahakirtano, kurį pasikeisdami vedė visi vyresnieji pamokslautojai, atgarsiai iki pat dabar tebeskamba mintyse.

Po savaitės šventėme JŠ Bhakti Čaitanja Maharadžo Vjasa-pudžą.

Tai antroji Vjasa-pudža Lietuvoje, kurioje dalyvauja pats mokytojas (pirmoji vyko prieš devynis metus Kiškių kaime). Šį kartą ir atsidavusių susirinko daugiau, ir pačios šventės lygis, kaip patikino savo paskaitoje mokytojas, buvo gerokai aukštesnis. Šventei buvo pasirinkta sodybvietė per dešimt kilometrų nuo ankstesnės vietos, šalia Antakalnio kaimo Ignalinos rajone. Pravertė didžioji latvių palapinė, kurioje ir vyko visa programa.

Mokytojas po Baltijos Vasaros Festivalio dar suspėjo apsilankyti Altajuje vykusiame festivalyje ir pas mus pasirodė tik vėlyvą vakarą. Buvo labai maloniai nustebintas šiltu atsidavusių sutikimu. „Jis tikrai skyrėsi nuo pirmojo mano apsilankymo Lietuvoje,- juokaudamas kitą dieną pastebėjo mokytojas.- Kai pirmą kartą, 1993 metais atvykau į Kauną, dar nebuvau sanjasis, niekas nepasitiko su gėlėmis ir kirtanu... Šventyklos prezidentas netgi stebėjosi, kas čia toks atvažiavo ir ko nori“. Taigi, mums labai pasisekė, kad visus tuos penkiolika metų mokytojas neapleido mūsų, ir nuolat lankydamasis palaiko mumyse dvasingumo kibirkštėlę.

Vjasa Pudžos rytą programa prasidėjo kiek vėliau nei planuota, bet sumanaus Šatakulos vadovavimo dėka po truputį sugrįžo į numatytą dienotvarkę. Mokytojas perskaitė rytinę paskaitą, o po dešimtos jau prasidėjo pati šventinė programa - lotosinių mokytojo pėdų maudymas, bhaktai aukojo gėles, o vėliau skaitė sveikinimus. Kadangi norinčių skaityti buvo daug, ir tik keletas tebuvo atspausdinę sveikinimus, o viską teko versti arba į anglų – mokytojui, arba į lietuvių – kad atsidavusieji suprastų, kai sveikinimas buvo anglų kalba, skaitymai užtruko, tad teko juos pratęsti po pietų, nes mokytojas norėjo, kad visi norintieji galėtų pasisakyti. Kaip vėliau jis pastebėjo po sveikinimų sekusioje savo paskaitoje, atsidavusieji savo sveikinimuose parodė, kad labai dvasiškai paaugo lyginant su ankstesniais metais. Na o pietums buvo pasiūlyta 108 patiekalai. Daug atsidavusių prisidėjo prie šio skanėstų kalno, o pagrindiniais herojais, kurie pagamino po keletą dešimčių patiekalų buvo matadžės Radharani, Jašomati ir „Radharanės“ savininkas bh Aidas.

Malonė liejosi per kraštus, vieną po kito atsidavusius pasikviesdamas prie savęs mokytojas vaišino mahaprasadu, tad nepratus tiek malonės gauti galėjai net apsvaigti. Pabaigai buvo milžiniško torto dalinimas.

Vakarop kultūrinėje programoje matėme dešimt pasirodymų. Labiausiai lauktas ir daugiausiai visus, o ypač mokytoją prajuokinęs buvo spektaklis apie mokytojo susipažinimą su Krišnos sąmone. „Taip, tikrai taip ir buvo,- juokdamasis patikino mokytojas šio spektaklio pagrindinei režisierei Trišakti, kuri medžiagą parinko iš mokytojo laiško Malati mandžari. Šventę vainikavo kaip visada „užvedantis“ mokytojo kirtanas ir gausios vaišės, kurias atsidavusių malonumui parengė Ločana ir Avatara prabhu. Daugiau nuotraukų iš šios šventės žiūrėkite picasaweb.google.lt/atmadhama/BCSVyasaPuja ir picasaweb.google.lt/satakula/BCSVP20080810.

Po savaitės minėjome Viešpaties Balaramos apsireiškimą. Pamalonino savo apsilankymu Bilvamangala prabhu, kitas garbus svečias, Šri Natadži prabhu, skaitė paskaitą, o Sandja-arati kirtaną vedė Panča tatva pr. Tad nieko keista, kad šventė gavosi kiek ilgesnė, na bet šeštadienio vakarą dėl to pernelyg ir nepergyventa. Šventinių vaišių, kurias šį kartą parengė tikras virtuvės virtuozas, Vaišnava seva prabhu, vertėjo sulaukti – pagal patiekalų gausumą galėjai pagalvoti, kad vos neprilygo Vjasa-pudžos siūlymui prieš savaitę. Na o kadangi atsidavusių susirinko kaip niekada kukliai, tad „per barzdą varvėjo“, ir „burnoje buvo“... Atsidavusių šventėje pasigedome. Vienus matyt paviliojo Kauno šventyklos parengta puiki šventinė programa, kai kas prisidėjo prie atsidavusių programos kaip tik tomis dienomis vykusiame „Be2gether“ festivalyje.

Harė Krišna „Be2gether“ meno ir muzikos festivalyje atstovavo Kauno šventyklos ir Vedų Kultūros Centro atsidavusieji, buvo pastatyta didžioji rygiečių palapinė. Čia keletas atsiliepimų po „Delfi gatvėje“ pasirodžiusio interviu su vienu iš mūsų programos dalyvių (interviu pavadintas „Harė Krišna: linksmintis galima be alkoholio“):

„O del Krisnaitu - tiesiog pabendraukite su jais, ispudis neisdildomas (tik be isankstinio nusistatymo :) )“. „Hare krisna buvo be2gethery, savo palapine turejo ir nemokamai GERA maista dalino!! RESPECT, HARE KRISHNA!!“. „OI, FAINUOLIAI“. „Jeea, geruliai!“. „Jie vistiek moka pralinksmint. Smagu gatveje juos stebet“. Nuotraukų apie mūsiškių pasirodymą žiūrėkite picasaweb.google.lt/atmadhama/B2G08.

Užtat Džanmaštamio šventėje altorinis buvo sausakimšas, nors Kaune tuo metu lankėsi JK Dhanešvara prabhu ir Kauno atsidavusieji vėl parengė puikią programą. Pas mus irgi būta ko pažiūrėti, kaip išsireiškė Šatakula prieš šventinę programą – susirinko visas Lietuvos atsidavusių „žvaigždynas“. Šventė prasidėjo nuo harinamos - nepabūgęs liūties į ją išvedė Lietuvos harinamų generolas Vradža vallabha prabhu. Didesnę dalį kirtano vedė didžiausias šventės herojus – JŠ BS Šanta Maharadžas, po to perėmė Vaišnava seva prabhu. O šventykloje po Sandjaarati kirtano Šatakula sumanė nepaprastą, bet pagal atsidavusių aktyvų dalyvavimą, panašu, labai nusisekusią programą – vienas po kito 3 skirtingi lektoriai skaitė paskaitėles pagal „Krišnos“ knygą, o po paskaitėlių buvo giedami badžanai ir juo pakomentuodavo pats vedėjas. JŠ Šanta Maharadžas kalbėjo apie iniciacijos svarbą ir sąmonės pakeitimą į Vasudevos sąmonę. Po jo kalbėjęs Ananda Čaitanja prabhu pasakojo apie Krišnos apsireiškimo priežastis, o paskutinis lektorius – Dojal Govinda pr. kalbėjo apie patį Krišnos apsireiškimą. Taip daugiau nei tris valandas trukę pašnekesiai visiškai neprailgo. Tuo metu visas kiemas Vaido ir jo pagalbininkų dėka pavirto nuostabia puošmena, sutemose jaukiai spindėjo žvakės. Po paskaitų prasidėjo mahakirtanas, kurį vedė pats Maharadžas, po to perėmė Panča Tatva prabhu, tad buvo nesunku sulaukti vidurnakčio, Krišnos apsireiškimo. Tik gretimo namo kaimynai, nebeatlaikę audringo kirtano, iškvietė policiją, tad kirtaną teko tęsti prie uždarų langų ir be garsiakalbio. Šventines vaišes tądien (kaip ir kitą dieną per Prabhupados šventę) parengė Ločana prabhu, talkinamas Renukasutos prabhu ir dar gausybės padėjėjų.

Kitą dieną Šrilos Prabhupados apsireiškimo šventė vyko vakarop. Atsidavusių susirinko neįprastai daug, nes paskutiniaisiais metais po Džanmaštamio labai ryškiai buvo matomas pustuštis altorinis kitą dieną. Panašu, labai svarus indėlis buvo Šanta Maharadžo dalyvavimas ir entuziastingai dalyvavę Nju Gaudadešo bhaktai. Vėl buvo harinama, laimei, šį kartą lietus tik truputį paerzino, tad ir žmonių gatvėse sutikome. Pradžioje vedė Dojal Govinda pr, po to kiek padainavo Maharadžas ir galiausiai užbaigė Šukadeva prabhu. Sugrįžus šventykloje buvo Prabhupados Dievybės maudymas, po to – Šanta Maharadžo paskaita ir audringas kirtanas, kurį vėl vedė nenuilstantis Šukadeva prabhu. Mat kai kurie kirtanų vedėjai per Džanmaštamį net balsą prarado...

Paskutine mėnesio puošmena buvo JK Dhanešvaros prabhu vizitas. Lietuvoje savo viešnagę garbus svečias pradėjo Kaune per Džanmaštamį, po to keliavo per namahatas ir galiausiai penktadienį atvyko į Vilnių. Išvedė atsidavusius į harinamą, kuri šį kartą truko dvi su puse valandos, gal ketvertą kartų buvome stabtelėję ir Dhanešvara prabhu, arba Dojal Govinda pr. skaitė paskaitėles. Kirtaną beveik visą laiką vedė svečias, o sugrįžus dar ir paskaitą skaitė, kurgi nesistebėsi, kad tiek krūvio sugeba atlaikyti? Dar ir šeštadienį ryte skaitė paskaitą iš 11 „Šrimad-Bhagavatam“ Giesmės, pamokydamas, kaip svarbu visada sąmoningai daryti teisingus pasirinkimus, taip žingsnis po žingsnio artėjant link Krišnos, o ne kaskart daryti nedidelius paklydimus ir taip tolti nuo Jo. Tema buvo aktuali, atsidavusieji uždavė nemažai klausimų.

Taip baigėsi nepaprastai šventiškas rugpjūtis, bet kitas mėnuo, nenusiminkite, irgi žada daug įdomybių.

Atnaujinta (Pirmadienis, 01 Rugsėjis 2008 14:56)

 
Kalendorius